آشنايی با تجهيزات دندانپزشکی؛ آمالگاماتور (AMALGAMATOR)

آشنايی با تجهيزات دندانپزشکی؛ آمالگاماتور (Amalgamator)

آشنايی با تجهيزات دندانپزشکی؛ آمالگاماتور (Amalgamator)

Blog Article

به طور کلی می توان گفت که کار دستگاه آمالگاماتور در دندانپزشکی ترکیب و همزدن جیوه و آمالگام است. که در صورت خراب شدن قابل تعویض می باشد . اگر برای ساخت آمالگام از آمالگاماتور استفاده نشود، ساخت آمالگام به صورت دستی، تقریبا غیر ممکن است. در سال 1370طراحي و ساخت اولين آمالگاماتور اتوماتيک در ايران توسط شرکت عاج طب انجام شد. طراحی و ساخت اولترامیکس به گونهایست که گذاشتن و برداشتن کپسول به راحتی انجام میشود. در دستگاه های آمالگاماتورهای دو کاره به دلیل اینکه قابلیت تنظیم وجود داشته به راحتی دندانپزشک می تواند حجم مورد نیاز کار خود را تهیه کند که این سبب می شود که مقدار اضافی وجود نداشته باشد تا مجبور به دور ریخت آن و ایجاد هزینه های اضافی گردد. بـه دلـيـل لرزش دستگاه پودر آمالگام در مخزن فـشـرده مـیشود و باعث عبور نكردن مقدار لازم پـودر در لـولـه تركيب آمالگاماتور میشود كه كم شدن پودر ، تنظيم دستگاه را به هم میزند. دو نوع روش برای جر مگیری وجود دارد یکی روش بهصورت دستی است که تنها جرمهای سطحی را برمیدارد و روش دیگر بهوسیلهی دستگاه انجام میشود که در آن از ابزارهای التراسونیک استفاده میشود.


در برابر تابش نور آفتاب خودداری نمایید.

واژه آمالگاماتور در واقع مخفف دو کلمه آماگام و موتور است که برای ترکیب آمالگام دندانی کاربرد دارد.این دستگاه در واقع یک میکسر است که در انواع مختلف کپسولی، پودری و کپسولی و مخزنی ساخته شده است. میزان دور موتور آمالگاماتور: 3800RPM . 6) در آمالگاماتور کپسولي، پتانسيومتر در هر دو مدل خارجي و ايراني براي کم و زياد کردن دور موتور استفاده ميشود. در صورت خرده شدن پيچ درب لوله ميکسر، فقط درب لوله ميکسر تعويض ميشود. آمالگام يک ماده ترميمي فوق العاده قوي، انعطاف پذير و غير همرنگ (نقرهاي يا سياه) است که براي پر کردن دندان از آن استفاده ميشود و به دلايل زيادي دستگاه آمالگاماتور فوموس از جمله ارزان بودن، استفاده آسان و شکل پذيري راحت در طول جاگذاري در دندان، در دندانپزشکي از آن استفاده ميشود. از قرار دادن آمالگاماتور در برابر تابش نور آفتاب خودداری نمایید. جهت ورود به سایت روی لینک زیر کلیک نمایید. یزدیان دنت در اسرع وقت وجوه دریافتی را به حساب اعلام شده توسط مشتری واریز و عودت مینماید و مشتری با ورود به سایت یزدیان دنت میپذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت. دستگاه پودری و کپسولی: دراین نوع دستگاه میزان پودرآمالگام متغییر است که پیچ تنظیم آن در بغل دستگاه قرار گرفته است ولی مقدار جیوه همیشه ثابت است.


دراين نوع دستگاه كپسول در محل استقرار گيره كپسول قرار داده میشود. صندلیهای تابوره انتخاب مناسبی برای دندانپزشکان هستند این صندلیها در آن دازههای مختلفی عرضه میشوند و قابلیت تنظیم ارتفاع نیز دارند. دستگاه آمالگاماتور ULTRAMIX یک دستگاه ترکیب مواد امالگام قدرتمند و مناسب دندانپزشکان است که از لحاظ قدرت و سرعت قابل احترام است. همچنین شما می توانید با چرخاندن در پوش قفلی، مقدار ترکیب را بر روی اتوماتیک تنظیم کنید.(مقدار ترکیب Ag /Hg و مدت زمان ترکیب).شما میتوانید با چرخاندن دوباره دسته قفلی مقدار ترکیب را دو برابر کنید. علاوه بر انبر در دندانپزشکی به گیرههایی که برای کشیدن دندان به کار میروند فورسپس میگویند. علاوه بر دندانهای عقب از آینه برای عقب کشیدن بافتها مثل گونه و زبان نیز استفاده میشود تا دندانپزشکی دید بهتری داشته باشد. دندانپزشک کاملاً به بزاق و ترشحات دهان بیمار در ارتباط است و به همین منظور برای جلوگیری از انتشار هر نوع بیماری از بیمار به پزشک و بالعکس باید از ماسک استفاده کرد. در واقع آمالگاماتور دستگاهی است که قابلیت ترکیب آمالگام یا جیوه را با تعیین مقدار و درصد ترکیب دارد. این دستگام در واقع یک میکسر است که در انواع مختلف کپسولی ، پودری و كپسولی و مخزنی ساخته شده است . ᠎Po st was cre ated with GSA  Content  G᠎en᠎erator Demoversion.


واژه آمالگاماتور در واقع مخفف د - لیل شکستگی در دندانها ایجاد میشود،بای - اده ترمیمی در حدود دو هزار سال پیش در - ستفاده شد. در صورت اینکه موقع عمل دستگاه درب باز شود دستگاه به صورت اتوماتیک خاموش می شود. این امکان باعث ایمنی برای دستیار دندانپزشک می شود تا زمانی که درب دستگاه امالگاماتور را باز می کند دستگاه کاملا سیکل کاری را تمام کرده باشد . استفاده از آمالگام، می تواند ایجاد مسمومیت کند؟ تشکیلشده است آمالگام پودری فاقد جیوه است چون جیوه بهصورت پودر سریع خشک میشود، در هنگام استفاده دندانپزشک باید جیوه را با سایر مواد پودری ترکیب کند. لرزش حداقلی قطعات خارجی دستگاه این تضمین را میدهد تا در زمان کار تغییر مکانی نداشته باشد. دستگاه ساکشن یکی از اصلیترین لوازم دندانپزشکی است. یکی از معتبرترین فروشگاه هایی که مشغول به فروش این محصولات می باشد فروشگاه محصولات دندانپزشکی روبیکان است. این مجموعه بهترین محصولات موجود در بازار را با بهترین قیمت عرضه می کند.

Report this page